Pokemon Silver
Hullou. Do you want to play a game with me?
Pokemon Silver
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

*Kliknij obrazek*
Pokemonem tygodnia jest...

Każdy jego (lub jego ewolucji) posiadacz może zgłosić się do administracji aby otrzymać
-------------------------
Nagrody
+ 2 sp. def

+ 1 sp. ataku
+ MT Giga Drain
- - -

Dodatkowo rośnie szansa na spotkanie tego pokemona w dziczy.

Kolejne zmiany w specjalizacjach 34yze55
BlackButlerHogwartDream
W sprawie wymian proszę pisać do HeadAdmina/Filiposa44. Przyjmujemy buttony o rozmiarze 152x52 lub mniejszym.
RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.plGry w przeglądarceToplista gier!TOP50 Gry

 

 Kolejne zmiany w specjalizacjach

Go down 
AutorWiadomość
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Kolejne zmiany w specjalizacjach Empty
PisanieTemat: Kolejne zmiany w specjalizacjach   Kolejne zmiany w specjalizacjach EmptyWto Sie 23, 2016 11:41 am

Poniższy tekst jest niemal dokładną kopią wiadomości którą wysłałam do Filipa. Zmieniłam go tylko w ten sposób by był adresowany do was.

Chcę Wam przedstawić propozycję wyrównania bonusów. Bo musicie przyznać że znowu trzeba to zrobić (i to mniej-więcej po równo dla każdego). Bardzo cieszę się, że teraz inne od Mistrza Walk specjalizacje mają coś co zachęca do wybrania właśnie ich, ale... no, równowaga została trochę zaburzona. Więc proponuję aby każda "profesja" miała 3 bonusy, żeby jedna nie wyprzedzała znacząco drugiej (wiadomo, każdy ma swoje zdanie, jednak gdy Hodowca ma 3 bonusy, a Mistrz 1, to jest coś nie tak..).

Ale najpierw zaznaczam:
Wszystko jest otwarte do dyskusji. Zależy mi na ustaleniu systemu który spodoba się użytkownikom, a nie tylko mi.

Co do specjalizacji: to są tylko moje pomysły. Wymagają przemyślenia i ewentualnej poprawy. Wiedzcie tylko że zmiana jest potrzebna. Będę opisywać bonusy, jakie widziałabym w specjalizacjach Mistrz Walk, oraz Poszukiwacz Rzadkich Okazów. Każdy z proponowanych bonusów odnosi się do tego co ma już ma Hodowca, który niejako wyznaczył dla mnie odgórną granicę.

CZYLI:
1) na czym zarabia,
2) gdzie jego pokemony mają bonus do statystyk,
3) bonus zupełnie nie związany z niczym, nawiązujący tylko do danej specjalizacji.

Dlatego bonusy, które moim zdaniem powinny zostać dodane, są takie:

________________________________________

Mistrz Walk:
Powinien BYĆ mistrzem walk, nie tylko umiejętności. Nie wiem jak Wam, ale mi z walką pokemon kojarzą się TMy i trening. Wzrost statystyk z walki jest już jasno określony, więc nie chcę w tym mieszać. (napisane w tym poście: <*>)

Może dwa razy wykorzystać dany TM, jednak tylko na pokemonach dla których są one dostępne (nie może dać TMu pokowi który normalnie się go nie nauczy).
-> Pokrywa to bonus hodowcy: "Prowadzi Day Care, a więc zarabia." Mistrz Walk oszczędza na TMach, więc wydaje trochę mniej - niejako "zarabia" na tym.

Dostaje bonus w treningu, albo po walce. Np. po udanej nauce ataku pokemon otrzymuje +2 (albo +100 do HP) do statystyki zamiast +1 (+50 HP). Nie zawsze to jednak obowiązuje, MG decyduje czy trening/walka była wystarczająco udana (samo zaliczenie ataku, czy wygranie pojedynku nie wystarcza). Innym specjalizacjom za to nie przysługuje taki bonus.
-> Pokrywa to bonus Hodowcy w statystykach wyklutych z jego jaj. Mistrz Walk z początku ma mniejszy bonus (bo tylko o 1 punkt więcej, a Hodowca ma 10), ale w czasem się to wyrówna. Nie grozi to też stanie się Mistrza Walk OP z samego bycia Mistrzem Walk, bo to MG decyduje czy dostanie więcej za trening, czy tylko standardowe +1 (czy też +50HP).

Możliwość wybrania umki swojemu pokowi oczywiście zostaje.

________________________________________

Poszukiwacz:
No znajduje te shiny, ale mógłby przynajmniej coś z tego mieć. Uważam jednak, że powinien mieć tylko jeden profit z shiny pokemonów, bo niejako jego głównym bonusem jest sam fakt, że je znajduje. Chyba udało mi się znaleźć rozwiązanie, ale nie jestem pewna. Sami zdecydujcie.

Większy bonus do statystyk shiny. Zamiast +10%, będzie to... +20%?
Pomyślcie o tym. Poważnie. Chyba nie jest to za dużo... No, zawsze może to być 15%. Może być to stosowane tylko do poków które przynajmniej raz ewoluowały, albo osiągnęły wysokie przywiązanie z trenerem (ale TYLKO o specjalizacji Poszukiwacz!). Żeby Poszukiwacz nie wygrywał wszystkiego świeżo znalezionymi pokami, ale powinien mieć coś z tego że to są jego shiny. Boost do statystyk będzie według mnie idealny.
Albo odbierzmy innym specjalizacjom bonus za posiadanie shiny pokemona (co byłoby krzywdzące, jako że on już jest dla wszystkich i wtedy shiny byłyby czysto kolekcjonerskie, chociaż zapewne i tak pożądane).
-> Pokrywa do bonus do statystyk jaki mają Hodowca i Mistrz Walki (w mojej propozycji)

UWAGA! Myślę, że bonus na safari (10% na znalezienie shiny) i bonus za jajka (25%) można połączyć w jeden, bo odnoszą się one do znajdywania/otrzymywania shiny, a więc jako  "bonus zupełnie nie związany z niczym, nawiązujący tylko do danej specjalizacji". Ale piszę to po to, by dopasować te bonusy specjalizacji do "wzoru". W sumie bonus za safari i bonus za jajka mogą pozostać oddzielne, bo nie mam pomysłu na bonus "na czym zarabia".

Więcej proszku shiny z odbłyszczania shiny stworków (tutaj widziałabym osobny wątek w którym odbłyszczanie byłoby publicznie przeprowadzane przez MG/Admina, żeby nikt nie oszukiwał - czy też nie było zwykłych pomyłek). No i niby może zarabiać na tym shiny proszku... dealerzy jedni. xD

_________________________________________

Inne pomysły:

Mniej płaci za przedmioty kupowane dla shiny poka?...
To nawet mi się nie podoba, bo bonus pieniężny za shiny już jest (samo sprzedawanie innym graczom), ale można robić raz w miesiącu promocje tylko dla Poszukiwaczy na ich shiny. Tylko że to już i tak mamy w sklepie, więc... to piszę tylko żeby było.

Lub: Większa szansa na znalezienie proszku shiny w przygodzie.
No... to by było ciekawe i związane z tą specjalizacją.

__________________________________________

I tyle. Mam nadzieję, że nie odrzucicie wszystkiego co ci tu napisałam, ale pamiętam że jestem tylko Waszym "pracownikiem". Odpiszcie mi jednak wyczerpująco, chcę wiedzieć co myślicie o każdym punkcie (no, nie musicie o wszystkich, ale...).

Mamy szansę uregulować te specjalizacje w miarę bezboleśnie dopóki nie ma za dużo osób na forum.

Pozdrawiam.
Małża


Ostatnio zmieniony przez Małża dnia Sro Sie 31, 2016 9:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Kolejne zmiany w specjalizacjach Empty
PisanieTemat: Re: Kolejne zmiany w specjalizacjach   Kolejne zmiany w specjalizacjach EmptyNie Sie 28, 2016 8:19 pm

UWAGA:
Postanowiłam wprowadzić dodatkowe bonusy dla Mistrza Walk, z uwagi na nowych użytkowników (kiedyś przyjdą) których może to zachęcić do wybrania akurat tej specjalizacji jeśli im się ów ulepszenie spodoba.

Dla Poszukiwacza nic nie dodaję, bo:
1) jeszcze nikt z Poszukiwaczy nie jest na takim etapie żeby te proponowane bonusy się przydały, więc nie ma pośpiechu,

2) olaliście mnie i nie ma odzewu, więc mogę jeszcze poczekać xd
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Kolejne zmiany w specjalizacjach Empty
PisanieTemat: Re: Kolejne zmiany w specjalizacjach   Kolejne zmiany w specjalizacjach EmptySro Sie 31, 2016 9:17 pm

KOLEJNA UWAGA:
Będę wprowadzać bonusy dla Poszukiwaczy jakie zaproponowałam tutaj. Jeśli ktoś jest przeciw, lub ma inne propozycje ma czas dwóch dni na napisanie posta tutaj potem wątek zostanie zablokowany.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Kolejne zmiany w specjalizacjach Empty
PisanieTemat: Re: Kolejne zmiany w specjalizacjach   Kolejne zmiany w specjalizacjach Empty

Powrót do góry Go down
 
Kolejne zmiany w specjalizacjach
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zmiany Statusu
» Zmiany w Umiejętnościach

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Silver :: Zaplecze :: Archiwum :: Propozycje-
Skocz do: