Pokemon Silver
Hullou. Do you want to play a game with me?
Pokemon Silver
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

*Kliknij obrazek*
Pokemonem tygodnia jest...

Każdy jego (lub jego ewolucji) posiadacz może zgłosić się do administracji aby otrzymać
-------------------------
Nagrody
+ 2 sp. def

+ 1 sp. ataku
+ MT Giga Drain
- - -

Dodatkowo rośnie szansa na spotkanie tego pokemona w dziczy.

Specjalizacje 34yze55
BlackButlerHogwartDream
W sprawie wymian proszę pisać do HeadAdmina/Filiposa44. Przyjmujemy buttony o rozmiarze 152x52 lub mniejszym.
RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.plGry w przeglądarceToplista gier!TOP50 Gry

 

 Specjalizacje

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Shu

Shu


Liczba postów : 52
Punkty : 35
Join date : 25/07/2014

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyCzw Maj 26, 2016 3:52 am

Wreszcie mam możliwość, aby wypowiedzieć się w tym dziale, więc szkoda byłoby nie skorzystać z tej okazji, zwłaszcza że jest pewna kwestia, która rzuciła mi się w oczy. Otóż chodzi mi o specjalizacje, które nie wydają się być specjalnie zbalansowane. Każdy chyba jest w stanie zauważyć, że "Mistrz Walk" ma znaczną przewagę nad resztą specjalizacji i bonus od niej jest najprzydatniejszy. Nie przeszkadzałoby mi to, jeśli reszta specjalizacji także miałaby swoje wyjątkowe, znaczące bonusy - jednak tak nie jest. Możliwość wyboru umiejętności dla nowozłapanego stworka, to jednak jest coś, umm, przydatnego. Nie wiem jaki wpływ na rozgrywkę będzie miało tutaj safari, jednak myślę, że rozsądnie byłoby zdjąć zasadę, że bonus "Poszukiwacza" działa tylko na jego terenie. Oprócz tego dorzuciłbym też jeszcze jakiś malutki bonus do Pokazów, choć tutaj sam nie mam żadnego konkretnego pomysłu i szczerze mówiąc nie znam się na tym. Ostatnia specjalizacja jest już nieco lepsza od "Poszukiwacza", jednak nadal pozostaje daleko w tyle, jeśli spojrzy się na "Mistrza Walk". Dwa wybrane EM to porządny bonus, jednak żeby faktycznie opłacało się wziąć taką rangę, i aby inni chcieli korzystać z usług takiej osoby, dodałbym bonus do poziomu wyklutego stworka, w postaci 10% wyciągniętych ze średniej poziomów z drużyny breedującego i dodawałoby się tą wartość do poziomu wyklutego stworka. Oprócz tego zwiększona szansa na shiny i powinno być okej. Jednak na ogół chcę dać do zrozumienia, że pierwsza specjalizacja jest za dobra i trza to osłabić / polepszyć resztę. Dajmy na to, żeby było jedynie 50% szans na to, że możemy ustalić umiejętność dla złapanego pokemona. Plus może coś do walk, żeby Mistrz Walk rzeczywiście miał coś do walk, a nie tylko do znajomości pokemonów :P
Powrót do góry Go down
BlackDream

BlackDream


Liczba postów : 76
Punkty : 62
Join date : 22/08/2015
Age : 23
Skąd : Frost Summit!
Job/hobbies : INŻYNIERIA!
Inne Konta : Oczywiście, że Fifi jest moim multi~

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyCzw Maj 26, 2016 10:55 am

Ogólnie, jestem trochę za tym by inne specjalizacje były nieco lepsze, szczególnie dlatego, że to jedynie nieco podrasowana wersja bonusów z profesji, poza tym, chciałabym żeby były serio widoczne, a nie tylko tak były. Fifi się do nich trochę przyczepił, bo początkowo Mistrz Walk pozwalał na danie co miesiąc pokemonowi +2pkt. do dowolnej staty, Poszukiwacz co miesiąc mógł dać 1pkt. lub 2pkt. jeśli pokemon był shiny, a co do hodowcy już nie pamiętam dokładnie..
Ale boost do statystyk dla wyklutych przez niego pokemonów jest jak najbardziej ok i super. Co prawda Destiny Knot poprawia statystyki pokemona podczas Breeda, ale jednak to opcja dla każdego, więc hodowca nadal byłby poszkodowany. Prócz tego, że może założyć własną hodowlę w DC i rozmnażać pokemony graczy, pewnie dzięki temu mógłby zyskać jakąś specjalną opcję zarobkową typu "Pokemon zostanie u mnie, będzie miał lepsze staty, ale dopłacisz". Co daje już takiemu posiadaczowi bonusa jeśli ktoś będzie chciał mieć o wiele lepsze pokemony. Więc jakby komuś zależało na mamonie to Hodowca byłby wtedy idealny, a jak dojdzie konkurencja, to już na pewno ten mały bonus dla wyklutych pokemonów prócz EM to jeszcze lepsze staty i wszyscy będą się pchać drzwiami i oknami za lepszą ceną. *handelek kwitnie*
Co do Poszukiwacza, najchętniej tą opcję z Shiny dopuściłabym i do użytku poza Safari (tutaj Fifi znów się uparł, bo Safari jedynie raz na miesiąc, ale przynajmniej za darmo >.>). W końcu szukać rzadkich okazów można wszędzie! Najlepszą opcją dla mnie wydaje się też być permanentne 50% Shiny dla każdego jaja, jakie będzie posiadać Poszukiwacz i zwiększona szansa spotkania Fakemonów, czy jakiś pokemonów z Capture Rate większym od np. 120 czy 90 (taki, drobny przykład). Lista Tutaj.
I żeby Mistrz Walk nie czuł się pokrzywdzony, jedynie jednym bonusem, albo dać mu to z bonusem do stat w wysokości +2pkt. co miesiąc dla pokemona, albo dać mu możliwość wybrania co miesiąc dowolnego Ataku dla pokemona jakiego może się nauczyć w dowolny sposób. To też w końcu pomaga w walkach, bo niektórych ruchów trudno się nauczyć czy zdobyć, a strategie same się nie ułożą.
Myślę, że jeśli chodzi o walki i pokazy, to akurat te bonusy będą wystarczające tak czy siak. Każdy chyba wie, że Shiny pokemon na pokazach będzie bardziej ceniony od zwykłego, a ten kto ma więcej ruchów lepiej poradzi sobie w walce (no i lepsze staty). A Hodowca ma o tyle dobrze, że będzie mieć mamonę i nadrobi sobie te straty kupując co będzie mu potrzebne..
Co o tym sądzicie? Nie przesadziłam?
Powrót do góry Go down
HeadAdmin

HeadAdmin


Liczba postów : 1218
Punkty : 279
Join date : 06/07/2014

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyCzw Maj 26, 2016 3:41 pm

Co do shiny to przypominam, albo i uświadamiam, że pokemony shiny mają bonus do statystyk więc to nie tylko kolor i dlatego wolałbym żeby się za bardzo nie rozniosły po forum, chociaż jak już ktoś weźmie poszukiwacza to i tak z każdego safari będzie pewnie wychodził z shiny. Więc generalnie nie chciałbym bonusu wpływającego na prawdopodobieństwo spotkania shiny w przygodzie (i wgl z punktu widzenia MG mogło by być to nie wygodne w niektórych sytuacjach. Bo załóżmy, że postać spotyka stado Bouffalantów czy innych pokemonów liczące 30 osobników. I teraz losujesz szanse każdego osobnika po kolei na bycie shiny, czy jeżeli szansa na to że spotkasz shiny wynosi 5% to z tych 30 co najmniej jeden (mam nadzieję, że mój mózg w tym momencie dobrze to policzył) jest shiny? Jednak opcja ze zwiększoną szansą na wyklucie się shiny z jajka już wydaje się nie głupia. 50% to jednak dla mnie zbyt dużo, dałbym 25% na wyklucie się u poszukiwacza shiny, a hodowcy możliwość prowadzenia działalności w DC dzięki czemu tak jak pisze Lugia ta specjalizacja miała by dodatkową możliwość zarobków.
Powrót do góry Go down
https://pokemonsilver.forumpl.net
BlackDream

BlackDream


Liczba postów : 76
Punkty : 62
Join date : 22/08/2015
Age : 23
Skąd : Frost Summit!
Job/hobbies : INŻYNIERIA!
Inne Konta : Oczywiście, że Fifi jest moim multi~

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyCzw Maj 26, 2016 3:58 pm

5% w skali całego polowania na Safari to jak dla mnie jednak mało. Szczęście, szczęściem, ale może się okazać, że spotkamy stwora, którego bardzo bardzo ktoś chce mieć w barwach Shiny, a tu kupa! Akurat wylosowało się tak, że Shiny nie jest. Często z resztą jest tak, że kostki kogoś nie lubią i przez całe Safari nawet jako Poszukiwacz nie znajdzie Shiny, a jak znajdzie, to będzie pokemon którego np. nie lubi, a nie będzie marnował tej szansy raz na miesiąc, żeby sobie go złapać i sprzedać, co czasami może się nie opłacić, jeśli dany gatunek jest nam bardzo bardzo potrzebny. Jakby nie patrzeć, na safari czasami trzeba się pomęczyć, żeby coś złapać, chodzi mi tutaj o znalezienie interesującego nas okazu. Więc, może Poszukiwaczom, albo dać 100% Shiny na Safari, albo możliwość zmiany pokemona w Shiny jak już go złapie, żeby mógł zadecydować, czy to wystarczająco rzadki okaz, żeby był jeszcze rzadszy? Racja, Shiny mają te swoje bonusy, więc to w sumie już plus dla Poszukiwaczy, ale nie bez powodu nimi są, żeby wyszło na to, że nie ma po co brać tej rangi bo "Nie mam pewności czy pokemon, którego chcę jest w tych a nie innych kolorach. Nie mam zamiaru rezygnować z łapania bo nie jest Shiny, równie dobrze..." bla bla i tak dalej seria nieszczęść i wywodów, że za dużo roboty i wszyscy biero Hodowcę i Mistrza. Albo przynajmniej zwiększyć tą szansę na Safari z 5% na jakieś 20%.
Co do Hodowcy, to od początku mógł założyć temat w DC z hodowlą, nie wiem czemu nie ma tego napisanego w jego opisie (zerka na Fifiego). W każdym razie, zarobek zarobkiem, ale musi być coś co skłoni graczy do używania jego usług, a nie tylko tego typowego DC. Może i ceny będą mniejsze, ale zawsze znajdzie się jakieś ale. Nawet mały stały bonus +5 do każdej staty poka jaki wykluje się hodowcy to już coś, prócz tych EM, żeby zachęcić do korzystania z ich usług.. *będzie walczyć dzielnie bo user też coś chce od życia*
Powrót do góry Go down
HeadAdmin

HeadAdmin


Liczba postów : 1218
Punkty : 279
Join date : 06/07/2014

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyCzw Maj 26, 2016 4:12 pm

Bonus do stat wyklutych u hodowcy też może być. Nie jakiś wielki, ale te +5 do każdej staty jest do przyjęcia jak najbardziej. Co do poszukiwacza na safari to właśnie dla mnie te 5% znowu nie jest małą wartością jeśli patrzeć na to jak często inne profesje będą spotykać błyszczące okazy, zwłaszcza jeśli dorzucilibyśmy do tego zestawu większe szanse na shiny z jajka. Z tym 100% to już Cię w ogóle poniosło. Idę na safari i na dzień dobry shiny Eevee?
Powrót do góry Go down
https://pokemonsilver.forumpl.net
BlackDream

BlackDream


Liczba postów : 76
Punkty : 62
Join date : 22/08/2015
Age : 23
Skąd : Frost Summit!
Job/hobbies : INŻYNIERIA!
Inne Konta : Oczywiście, że Fifi jest moim multi~

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyCzw Maj 26, 2016 4:56 pm

To tylko przykład, bez przesady jednak.. Po prostu Poszukiwaczom trzeba czegoś ekstra, nie tylko tych 5% na Shiny na Safari, na które można chodzić tylko raz w miesiącu. To co? Mają szukać rzadkich okazów tylko na Safari, a w typowej przygodzie nie? Równie dobrze, mogliby wybrać sobie inną specjalkę dla lepszych bonusów, bo każdy chce lepsze poki z jaja i każdy chce żeby ich pokemony były dobrze ustawione w walkach. Shiny mają te swoje bonusy, ale jednak przynajmniej zrobić zamiast 5% te 10% i będzie lepiej. Jeśli okaże się, że w skali WSZYSTKICH (a nie jednego polowania, bo to już nie fair) polowań wyszło, że jednak jest za często to wróci się do tylko 5%.
No i 25% w jajkach to chyba jedyne co może się przydać w trakcie podróży, więc to, to trzeba dodać.
I wracając do Mistrza Walk, co ty na to, żeby mogli co miesiąc dodać jednemu pokemonowi +2pkt. do staty i dowolny atak jaki może nauczyć się pokemon, ewentualnie jedna z tych dwóch rzeczy. Bo jedno i drugie przyda się w walce, nie licząc umek i będą mieli wtedy dwa bonusy, tak jak cała reszta specjalek, bo jednak do końca nie możemy tego osłabić, bo znów wyjdzie do kitu.
Powrót do góry Go down
HeadAdmin

HeadAdmin


Liczba postów : 1218
Punkty : 279
Join date : 06/07/2014

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyCzw Maj 26, 2016 5:37 pm

Co do oceniania pomysłu wzmocnienia mistrza na razie się wstrzymam od wypowiedzi i podsumuję co mamy do tej pory:

Mistrz:
- Bez zmian, wybiera umkę dla złapanego pokemona

Poszukiwacz:
- Szansa na shiny na safari 10%
- 25% szans że pokemon wykluty z jaja będzie shiny

Hodowca:
- Prowadzi DC, a więc zarabia
- Bonus w statystykach dla poków wyklutych z jaja
- Wybiera dwa ataki pokemonom wyklutym z jajek.


Spisałem żeby się nie pogubić w tych propozycjach i wszystkich wartościach jakie padały w tych kilku postach. Czekam na kolejne pomysły jak to można modyfikować waszym zdaniem.
Powrót do góry Go down
https://pokemonsilver.forumpl.net
Shu

Shu


Liczba postów : 52
Punkty : 35
Join date : 25/07/2014

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyCzw Maj 26, 2016 7:58 pm

Teraz to wygląda sensowniej i przynajmniej jest po co brać inną specjalizację, niż Mistrzunio. Jak na razie nie mam nic do dodania i myślę, że można pozostać przy takim stanie.
Powrót do góry Go down
BlackDream

BlackDream


Liczba postów : 76
Punkty : 62
Join date : 22/08/2015
Age : 23
Skąd : Frost Summit!
Job/hobbies : INŻYNIERIA!
Inne Konta : Oczywiście, że Fifi jest moim multi~

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyCzw Maj 26, 2016 8:02 pm

Wciąż jestem za tym, żeby Mistrz Walk miał coś jeszcze, bo teraz wypada na to, że tylko wybiera umiejętność i na tym koniec, podczas gdy reszta ma trochę więcej tych przydatnych bonusów.
Dlatego, wciąż uważam, że Mistrzunio mógłby mieć przynajmniej ten wybrany atak co miesiąc. To w sumie i tak ograniczenie, podczas gdy jaj można mieć od cholery i jeszcze więcej :v
Powrót do góry Go down
HeadAdmin

HeadAdmin


Liczba postów : 1218
Punkty : 279
Join date : 06/07/2014

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyCzw Maj 26, 2016 8:22 pm

A jak dla mnie dodanie bonusu do mistrza spowoduje, że znowu reszta zacznie odstawać, a ciągnięcie wszystkiego do góry w nieskończoność nie ma sensu. Ale tak czy inaczej jeszcze poczekam czy ktoś się nie włączy do dyskusji, do pierwszego i tak możecie zmieniać do woli specjalizacje bez żadnych konsekwencji.
Powrót do góry Go down
https://pokemonsilver.forumpl.net
Shu

Shu


Liczba postów : 52
Punkty : 35
Join date : 25/07/2014

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyPon Maj 30, 2016 1:55 am

HeadAdmin napisał:
Hodowca:
- Prowadzi DC, a więc zarabia
- Bonus w statystykach dla poków wyklutych z jaja
- Wybiera dwa ataki pokemonom wyklutym z jajek.
Nie wiem czemu nie zostało to tutaj naznaczone, ale imo powinno się wybierać tylko pośród Egg Moves, żeby zachować realia i aby nie móc sobie wybierać najsilniejszych ruchów z lvl up/TM'ów, co by szybko zniszczyło cały system. I poza tym to Hodowca stałby się najlepszą specjalizacją XD
Powrót do góry Go down
HeadAdmin

HeadAdmin


Liczba postów : 1218
Punkty : 279
Join date : 06/07/2014

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyPon Maj 30, 2016 2:22 am

Moje niedopatrzenie, że nie dopisałem dwa ataki spośród egg moves.
Powrót do góry Go down
https://pokemonsilver.forumpl.net
HeadAdmin

HeadAdmin


Liczba postów : 1218
Punkty : 279
Join date : 06/07/2014

Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje EmptyPon Maj 30, 2016 9:20 pm

Skoro nikt nie zgłosił przez tyle czasu żadnych obiekcji co do wyglądu zmienionych bonusów specjalizacji to od tej chwili prezentują się one w następującym kształcie:

Mistrz:
- Bez zmian, wybiera umkę dla złapanego pokemona

Poszukiwacz:
- Szansa na shiny na safari 10%
- 25% szans że pokemon wykluty z jaja będzie shiny

Hodowca:
- Prowadzi DC, a więc zarabia
- Bonus w statystykach dla poków wyklutych z jaja
- Wybiera dwa ataki spośród egg moves pokemonom wyklutym z jajek.
Powrót do góry Go down
https://pokemonsilver.forumpl.net
Sponsored content





Specjalizacje Empty
PisanieTemat: Re: Specjalizacje   Specjalizacje Empty

Powrót do góry Go down
 
Specjalizacje
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Specjalizacje - Czym są?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Silver :: Zaplecze :: Archiwum :: Propozycje-
Skocz do: